Vores team

Ledelse

Allan.jpg

Allan Bugge
Chief Operating Officer
Tlf.: +45 3319 3903
E-mail: Allan.Bugge@ipsos.com

Jacob.jpg

Jacob Behrend
Finance Manager
Tlf.: +45 3319 3900
E-mail: Jacob.Behrend@ipsos.com

Klaus.jpg

Klaus Mikkelsen
Country Manager
Tlf.: +45 3319 3999
E-mail: Klaus.Mikkelsen@ipsos.com

Healthcare

Er straks tilbage.grøn..jpg

Anja Gilvad
Senior Insight Consultant
Tlf.: +45 3319 3900
E-mail: Anja.Gilvad@ipsos.com

Henrik.jpg

Henrik Rasmussen
Senior Client Director
Tlf.: +45 3319 3912
E-mail: Henrik.Rasmussen@ipsos.com

Søren H.jpg

Søren Esben Hansen
Head of Healthcare
Tlf.: +45 3319 3931
E-mail: Soren.Hansen@ipsos.com

Det kvalitative team

Asger.jpg

Asger Mortensen
Head of Understanding Unlimited
Tlf.: +45 3319 3949
E-mail: Asger.Mortensen@ipsos.com

Mathilde.jpg

Mathilde Jakobsen
Project Manager
Tlf.: +45 3319 3900
E-mail: Mathilde.Jakobsen@ipsos.com

Sigga-Dora.jpg

Sigga-Dora Halldorsdottir
Senior Project Manager
Tlf.: +45 3319 3922
E-mail: Siggadora.Hall@ipsos.com

Julie.jpg

Julie Fjeldsted
Insight Consultant
Tlf.: +45 3319 3900
E-mail: Julie.Fjeldsted@ipsos.com

Nynne.jpg

Nynne Bomholt Gravesen
Insight Consultant
Tlf.: +45 3319 3907
E-mail: Nynne.Gravesen@ipsos.com

Stefan.jpg

Stefan Papadakis
Research Executive
Tlf.: +45 3319 3900
E-mail: Stefan.Papadakis@ipsos.com

Kevin.jpg

Kevin Lopes
Research Assistant
Tlf.: +45 3319 3900
E-mail: Kevin.Lopes@ipsos.com

Pernille.jpg

Pernille Mosbech
Research Assistant
Tlf.: +45 3319 3900
E-mail: Pernille.Mosbech@ipsos.com

Ursula.jpg

Ursula Plasson-Glismann
Insight Consultant
Tlf.: +45 3319 3943
E-mail: U.Plasson-Glismann@ipsos.com

Det kvantitative team

Anders.jpg

Anders Buur Hansen
Client Director
Tlf.: +45 3319 3933
E-mail: Anders.Hansen@ipsos.com

Atanas.jpg

Atanas Atanasov
Technical Project Manager
Tlf.: +45 3319 3900
E-mail: Atanas.Atanasov@ipsos.com

Egill.jpg

Egill Strange
Insight Consultant
Tlf.: +45 3319 3923
E-mail: Egill.Strange@ipsos.com

Er straks tilbage.grøn..jpg

Gamze Öztürk
Insight Consultant
Tlf.: +45 3319 3925
E-mail: Gamze.Ozturk@ipsos.com

Lea.jpg

Lea W. Fuglsang
Research Executive
Tlf.: +45 3319 3929
E-mail: Lea.Fuglsang@ipsos.com

Maria.jpg

Maria Pierrou
Head of Innovation
Tlf.: +45 2825 7583
E-mail: Maria.Pierrou@ipsos.com

Mia.jpg

Mia Karlshøj Johansen
Insight Consultant
Tlf.: +45 3319 3900
E-mail: Mia.Johansen@ipsos.com

Nikolai S..jpg

Nikolai Stormbrik
Research Assistant
Tlf.: +45 3319 3900
E-mail: Nikolai.Stormbrik@ipsos.com

Rikke Nielsen.jpg

Rikke Nielsen
Research Executive
Tlf.: +45 3319 3945
E-mail: Rikke.Nielsen@ipsos.com

Er straks tilbage.blå.jpg

Susan Jensen
Research Assistant
Tlf.: +45 3319 3900
E-mail: Susan.Jensen@ipsos.com

Thomas.jpg

Thomas Vindum
Senior Technical Project Manager
Tlf.: +45 3319 3901
E-mail: Thomas.Vindum@ipsos.com

Andreas.jpg

Andreas Ishøy
Senior Insight Consultant
Tlf.: +45 3319 3917
E-mail: Andreas.Ishoy@ipsos.com

Er straks tilbage.grøn..jpg

Audrey Dupire
Project Manager
Tlf.: +45 3319 3920
E-mail: Audrey.Dupire@ipsos.com

Elin.jpg

Elin Tabitha Hansen
Insight Consultant
Tlf.: +45 3319 3935
E-mail: Elin.Hansen@ipsos.com

Jens.jpg

Jens Dupont
Senior Insight Consultant
Tlf.: +45 3319 3924
E-mail: Jens.Dupont@ipsos.com

Er straks tilbage.grøn..jpg

Luisa Chachamovitz
Data Scientist
Tlf.: +45 3319 3900
E-mail: Luisa.Chachamovitz@ipsos.com

Martin.jpg

Martin Poulsen
Team Leader, Research Mgmt & Execution
Tlf.: +45 3319 3914
E-mail: Martin.Poulsen@ipsos.com

Er straks tilbage.blå.jpg

Morten Christensen
Junior Research Executive
Tlf.: +45 3319 3900
E-mail: Morten.Christensen@ipsos.com

Peter.jpg

Peter Deacon
Team Lead, Technical Project Manager
Tlf.: +45 3319 3946
E-mail: Peter.Deacon@ipsos.com

Sara.jpg

Sara Dias De Sousa
Research Assistant
Tlf.: +45 3319 3900
E-mail: Sara.Sousa@ipsos.com

Susan Kuo.jpg

Susan Kuo
Head of Brand Health Tracking
Tlf.: +45 3319 3902
E-mail: Susan.Kuo@ipsos.com

Xiaoshi.jpg

Xiaoshi Tang
Research Executive
Tlf.: +45 3319 3900
E-mail: Xiaoshi.Tang@ipsos.com

Arthur.jpg

Arthur Allegret
Research Executive
Tlf.: +45 3319 3938
E-mail: Arthur.Allegret@ipsos.com

Er straks tilbage.grøn..jpg

Casper Hauge
Research Assistant
Tlf.: +45 3319 3900
E-mail: Casper.Hauge@ipsos.com

Emmanouela.jpg

Emmanouela Costopoulou
Associate Insight Director
Tlf.: +45 3319 3908
E: Emmanouela.Costopoulou@ipsos.com

Er straks tilbage.blå.jpg

Kadir Telli
Research Executive
Tlf.: +45 3319 3900
E-mail: kadir.telli@ipsos.com

Marc.jpg

Marc Rathjen
Associate Director
Tlf.: +45 3319 3918
E-mail: Marc.Rathjen@ipsos.com

Maxim.jpg

Maxim Rauwald
Technical Project Manager
Tlf.: +45 3319 3900
E-mail: Maxim.Rauwald@ipsos.com

Nicolai.jpg

Nicolai Joachim Christensen
Research Assistant
Tlf.: +45 3319 3900
E-mail: Nicolai.Christensen@ipsos.com

Rikke Holme.jpg

Rikke Holme
Insight Consultant
Tlf.: +45 3319 3951
E-mail: Rikke.Holme@ipsos.com

Stine.jpg

Stine Hansen
Research Executive
Tlf.: +45 3319 3948
E-mail: Stine.Hansen@ipsos.com

Søren Bertram.jpg

Søren Bertram Andreasen
Head of Market Strategy & Understanding
Tlf.: +45 3319 3904
E-mail: Soren.Andreasen@ipsos.com

Administration

Dorte.jpg

Dorte Nipgaard Rolvung
Office Manager
Tlf.: +45 3319 3910
E-mail: Dorte.Rolvung@ipsos.com

Nicoline.jpg

Nicoline Djernæs
Communications Consultant
Tlf.: +45 3319 3900
E-mail: Nicoline.Djernaes@ipsos.com

Jeanette.jpg

Jeanette Støvlbæk
HR Manager
Tlf.: +45 3319 3915
E-mail: Jeanette.Stoevlbaek@ipsos.com

Rasmus.jpg

Rasmus Jakobsen
IT Support
Tlf.: +45 3319 3900
E-mail: Rasmus.Jakobsen@ipsos.com

Lis.jpg

Lis Jalloh
Trainee
Tlf.: +45 3319 3900
E-mail: Lis.Jalloh@ipsos.com